O nas

Firma Mazbit została założona z myślą o wspieraniu zdrowia stóp przy wykorzystaniu wiedzy ortopedycznej, fizjoterapeutycznej i podologicznej. Od 1992 roku troszczymy się o komfort poruszania się człowieka, gdyż wiemy, że stopy są fundamentem naszego ciała i to od ich kondycji zależy sprawność całego organizmu.

Jesteśmy wiodącym producentem wkładek do obuwia, które:

- wykonane są ze starannie dobranych materiałów będących gwarancją wysokiej jakości,
- podnoszą komfort użytkowania każdego obuwia,
- wspierają i usprawniają funkcje stopy,
- działają korekcyjnie i profilaktycznie na schorzenia stóp.

Oferujemy produkty z następujących serii:

Classic Line – wkładki komfortowe i higieniczne, przeznaczone do każdego rodzaju obuwia, zapewniające świeżość i komfort poruszania się, a także półwkładki, zapiętki i podpietki pozwalające dopasować but do stopy. Wyroby kosmetyczne ułatwiające utrzymani butów w czystości oraz sznurowadła.

Medic Line – wkładki będące wyrobem medycznym, działające profilaktycznie i korekcyjnie na schorzenia stóp: płaskostopie poprzeczne i podłużne, halluksy, ostroga piętowa, modzele i nagniotki, palce młotkowate, koślawość i szpotawość stawów skokowych i kolanowych, stopa cukrzycowa. Ortezy (wyroby żelowe i silikonowe) wspomagające leczenie schorzeń.

Ortho Line – dynamiczne wkładki ortopedyczne przeznaczone dla osób aktywnych oraz z dolegliwościami stóp. Są bardzo wytrzymałe i kompleksowo zabezpieczają stopę dzięki korytkowemu wyprofilowaniu pięty, wspierają łuk podłużny i kość sześcienną, aktywizując mięśnie strzałkowe odpowiedzialne za prawidłowy ruch palców. Zabezpieczają stopę przed nadmiernymi przeciążeniami dzięki specjalnie dobranej warstwie amortyzującej.

Termo Form – seria wkładek indywidualnie dopasowanych do stóp, przynoszą ulgę i zapewniają komfort stopom osób bardzo wymagających. Wkładki mają oddychającą i przyjazną stopie wyściółkę wierzchnią, warstwę amortyzującą, która redukuje mikrowstrząsy i zmniejsza przeciążenia mięśni, ścięgien i stawów, następnie odpowiednio umiejscowione i dobrane zgodnie z przeznaczeniem wkładek elementy stabilizujące oraz warstwę spodnią, która chroni stopy przez przenikaniem chłodu lub ciepła od podłoża.